420QXW27MEFR8X45
5S-420QXW27MEFR8X45
420QXW27MEFR8X45
CAP ALUM 27UF 20% 420V T/H
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 27??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 420V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 260mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 390mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850 (47.00mm) |