420QXW22MEFR8X40
5S-420QXW22MEFR8X40
420QXW22MEFR8X40
CAP ALUM 22UF 20% 420V T/H
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 420V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 220mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 330mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |