400QXW39MEFR8X50
5S-400QXW39MEFR8X50
400QXW39MEFR8X50
CAP ALUM 39UF 20% 400V T/H
| Series: | QXW |
| Capacitance: | 39??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 350mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |