400MXG680MEFCSN35X45
5S-400MXG680MEFCSN35X45
400MXG680MEFCSN35X45
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
| Series: | MXG |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.27A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 3.178A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850 (47.00mm) |