400LSW2200MNB64X119
5S-400LSW2200MNB64X119
400LSW2200MNB64X119
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LSW |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.110 (28.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.520 Dia (64.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.803 (122.00mm) |