400BXW27MEFR10X25
5S-400BXW27MEFR10X25
400BXW27MEFR10X25
CAP ALUM 27UF 20% 400V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 27??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 290mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 725mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |