400BXW220MEFR18X50
5S-400BXW220MEFR18X50
400BXW220MEFR18X50
CAP ALUM 220UF 20% 400V T/H
| Series: | BXW |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.22A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 2.745A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |