380LX223M050A052
5S-380LX223M050A052
380LX223M050A052
CAP ALUM 22000UF 20% 50V SNAP
| Series: | 380LX |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 7.6A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 8.71A @ 20kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)