380LX222M100K022
5S-380LX222M100K022
380LX222M100K022
CAP ALUM 2200UF 100V 20% SNAP
| Series: | 380LX |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 121 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 3.1A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)