Home All Products Capacitors Aluminum CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) 380LQ822M025H022
380LQ822M025H022
5S-380LQ822M025H022
380LQ822M025H022
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Series:380LQ
Capacitance:8200??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):81 mOhm @ 120Hz
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:2.86A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency3.29A @ 20kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.260 (32.00mm)
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP