380LQ272M200A052
5S-380LQ272M200A052
380LQ272M200A052
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
| Series: | 380LQ |
| Capacitance: | 2700??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 105 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 5A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 7A @ 20kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)