380LQ271M250H022
5S-380LQ271M250H022
380LQ271M250H022
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP
| Series: | 380LQ |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 737 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.31A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.83A @ 20kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)