380LQ222M250A062
5S-380LQ222M250A062
380LQ222M250A062
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP
| Series: | 380LQ |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 105 mOhm |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)