35ZLQ1800MEFC16X20
5S-35ZLQ1800MEFC16X20
35ZLQ1800MEFC16X20
CAP ALUM 1800UF 20% 35V T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ZLQ |
| Capacitance: | 1800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 6000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.1A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 3.5A @ 100kHz |
| Impedance: | 14 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)