35USG22000MEFCSN35X40
5S-35USG22000MEFCSN35X40
35USG22000MEFCSN35X40
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP-IN
| Series: | USG |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 6.38A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 7.337A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)