35TZV10M4X6.1
5S-35TZV10M4X6.1
35TZV10M4X6.1
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TZV |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 28.8mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 90mA @ 100kHz |
| Impedance: | 1.45 Ohm |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.240 (6.10mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)