35THV220M10X10.5
5S-35THV220M10X10.5
35THV220M10X10.5
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:THV
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):200 mOhm
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:300mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency500mA @ 100kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Radial
Other::Can - SMD
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP