35SKV220M10X10.5
5S-35SKV220M10X10.5
35SKV220M10X10.5
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SKV |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 360mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413 (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - SMD |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)