35PK470MEFCT810X12.5
5S-35PK470MEFCT810X12.5
35PK470MEFCT810X12.5
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | PK |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 680mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 816mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551 (14.00mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)