35MS710MEFC5X7
5S-35MS710MEFC5X7
35MS710MEFC5X7
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MS7 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 32mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)