35MS52.2MEFC4X5
5S-35MS52.2MEFC4X5
35MS52.2MEFC4X5
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MS5 |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 9mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 13.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.059 (1.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256 (6.50mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)