35MH74.7MEFCT54X7
5S-35MH74.7MEFCT54X7
35MH74.7MEFCT54X7
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | MH7 |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 24mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 36mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.059 (1.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)