337CKE100M
5S-337CKE100M
337CKE100M
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 402 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 800mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1.32A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043 (26.50mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)