337BPA025M
5S-337BPA025M
337BPA025M
CAP ALUM 330UF 20% 25V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BPA |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.005 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Bi-Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 555mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 826.95mA @ 50kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia x 1.063 L (12.50mm x 27.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Other:: | Can |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)