336SMH050M
5S-336SMH050M
336SMH050M
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SMH |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6.03 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 70mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 105mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.307 (7.80mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - SMD |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)