336SMH010M
5S-336SMH010M
336SMH010M
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SMH |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12.06 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 34mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217 (5.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - SMD |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)