336KBM100M
5S-336KBM100M
336KBM100M
CAP ALUM 33UF 20% 100V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KBM |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.021 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 96mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 240mA @ 100kHz |
| Impedance: | 500 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551 (14.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)