336CKE050M
5S-336CKE050M
336CKE050M
CAP ALUM 33UF 20% 50V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CKE |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5.024 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 100mA @ 120Hz |
| Impedance: | 230mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.079 (2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.492 (12.50mm) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Other:: | Radial |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)