30D156M040BA2A
5S-30D156M040BA2A
30D156M040BA2A
CAP ALUM 15UF 20% 40V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 30D |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 40V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 17.6 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 58mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 81.2mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Other:: | Can |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)