30D105G012BA2A
5S-30D105G012BA2A
30D105G012BA2A
CAP ALUM 1UF 12V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Capacitance: | 1??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.75 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Polarization: | -40??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Other:: | Axial |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)