25TXV47M6.3X8
5S-25TXV47M6.3X8
25TXV47M6.3X8
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TXV |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 300 mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 70mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 140mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315 (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)