25TGV820M12.5X16
5S-25TGV820M12.5X16
25TGV820M12.5X16
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TGV |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 74 mOhm @ 100kHz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 600mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 1A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650 (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)