25MH710MTZ5X7
5S-25MH710MTZ5X7
25MH710MTZ5X7
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:MH7
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:33mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315 (8.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Other::Can
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)