226BPA050M
5S-226BPA050M
226BPA050M
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | BPA |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9.38 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Bi-Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 120mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 188.4mA @ 50kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia x 0.630 L (8.00mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Other:: | Can |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)