156CKE250MGBW
5S-156CKE250MGBW
156CKE250MGBW
CAP ALUM 15UF 20% 250V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CKE |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 22.1049 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Bypass |
| Ripple Current - Low Frequency: | Decoupling |
| Ripple Current - High Frequency | 112mA @ 120Hz |
| Impedance: | 201.6mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.689 (17.50mm) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Through Hole |
| Other:: | Radial |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors