100LSQ22000MNB51X118
5S-100LSQ22000MNB51X118
100LSQ22000MNB51X118
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LSQ |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 10.2A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 11.22A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.858 (21.80mm) |
| Size / Dimension: | 2.008 Dia (51.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.803 (122.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial |
| Other:: | Can - Screw Terminals |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors