30-W-50-050-V
5S-30-W-50-050-V
30-W-50-050-V
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7 CSPK
Product Description
| Packaging: | - |
| Wire Gauge: | 30 AWG |
| Conductor Diameter: | 0.010 (0.25mm) |
| Length: | 0.583' (177.70mm |
| Jacket (Insulation) Material: | 7.00) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Conductor Material: | 0.019 (0.50mm) |
| Conductor Plating: | Copper |
| Jacket Color: | Bare |
| Ratings: | Silver |
| Features: | White |
| Other: | UL Style 1423,VW-1 |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)