Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT26-8RD-100
CRT26-8RD-100
5S-CRT26-8RD-100
CRT26-8RD-100
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Product Description
| Series: | MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878 |
| Cable Type: | Obsolete |
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 26 AWG |
| Length: | 0.191 (4.85mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 40kV |