Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT24-6.5BK-100
CRT24-6.5BK-100
5S-CRT24-6.5BK-100
CRT24-6.5BK-100
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 24 AWG |
| Conductor Material: | 19/36 |
| Length: | 0.171 (4.34mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 32.5kV |