Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT22-5BK-100
CRT22-5BK-100
5S-CRT22-5BK-100
CRT22-5BK-100
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100'
Product Description
| Series: | MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878 |
| Cable Type: | Active |
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 22 AWG |
| Length: | 0.148 (3.76mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 25kV |