Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT22-3WH-100
CRT22-3WH-100
5S-CRT22-3WH-100
CRT22-3WH-100
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100'
Product Description
| Series: | MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878 |
| Cable Type: | Obsolete |
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 22 AWG |
| Length: | 0.107 (2.72mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 15kV |