Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT20-2BK-100
CRT20-2BK-100
5S-CRT20-2BK-100
CRT20-2BK-100
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 20 AWG |
| Conductor Material: | 19/32 |
| Length: | 0.095 (2.41mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 10kV |