Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT18-6.5RD-50
CRT18-6.5RD-50
5S-CRT18-6.5RD-50
CRT18-6.5RD-50
HOOK-UP STRND 18AWG RED 50'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 18 AWG |
| Length: | 0.194 (4.93mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 50.00' (15.24m) |
| Jacket Color: | 32.5kV |