Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT16-8WH-50
CRT16-8WH-50
5S-CRT16-8WH-50
CRT16-8WH-50
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 16 AWG |
| Length: | 0.231 (5.87mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 50.00' (15.24m) |
| Jacket Color: | 40kV |