Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT16-6.5RD-100
CRT16-6.5RD-100
5S-CRT16-6.5RD-100
CRT16-6.5RD-100
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 16 AWG |
| Length: | 0.201 (5.11mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 32.5kV |