Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT16-5BK-100
CRT16-5BK-100
5S-CRT16-5BK-100
CRT16-5BK-100
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 16 AWG |
| Length: | 0.172 (4.37mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 25kV |