Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT14-10RD-50
CRT14-10RD-50
5S-CRT14-10RD-50
CRT14-10RD-50
HOOK-UP STRND 14AWG RED 50'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 14 AWG |
| Length: | 0.284 (7.21mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 50.00' (15.24m) |
| Jacket Color: | 50kV |