Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)Daburn Electronics CRT12-8BK-100
CRT12-8BK-100
5S-CRT12-8BK-100
CRT12-8BK-100
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100'
| Wire Gauge: | Hook-Up |
| Conductor Strand: | 12 AWG |
| Length: | 0.262 (6.65mm) |
| Voltage: | - |
| Operating Temperature: | 100.0' (30.5m) |
| Jacket Color: | 40kV |