Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)General Cable/Carol Brand C2119A.21.02
C2119A.21.02
5S-C2119A.21.02
C2119A.21.02
HOOK-UP SOLID 18AWG WHITE 1000'
Product Description
| Series: | 2119A |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.104 (2.64mm) |
| Length: | 0.032 (0.81mm) |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 600V |