Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)General Cable/Carol Brand C2102A.21.07
C2102A.21.07
5S-C2102A.21.07
C2102A.21.07
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 1000'
Product Description
| Series: | 2102A |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Wire Gauge: | 20 AWG |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.102 (2.59mm) |
| Length: | 0.032 (0.81mm) |
| Voltage: | 1000.0' (304.8m) |
| Operating Temperature: | 600V |